Karuzela do łóżeczka z pozytywką i projektorem

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko czuło się dobrze w swoim łóżku, ponieważ to właśnie tam spędza większość czasu. Kolory osłon dobieramy starannie, tak aby nie przytłaczały ścian. Wokół łóżka zaprojektowano ochraniacz, aby dziecko nie uderzało głową o twarde stopnie. Wszystko wydaje się doskonale urządzone, gdy przypominamy sobie, że powinniśmy kupić coś jeszcze.

Projektory do łóżeczka dziecięcego są prawdopodobnie jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia wnętrza. Która karuzela dla dziecka jest odpowiednia dla noworodka, a która dla starszego dziecka? Jakie są zasady wyboru karuzeli do łóżeczka?

Czy potrzebna jest karuzela do łożeczka? Zalety karuzeli

Zanim odpowiemy na to pytanie, należy na początku zastanowić się, czy mamy miejsce na karuzele do łóżeczka. Nie jest to duży przedmiot, ale musi być odpowiednio zamontowany nad łóżeczkiem, dlatego trzeba go gdzieś zawiesić i przymocować. Wszystko zależy od rodzaju łóżka.

Karuzela jest bardzo przydatnym elementem wyposażenia, ponieważ ułatwia usypianie dziecka, a także opiekuje się nim, aby się nie nudziło. Większość rodzajów jest wyposażona w pozytywki, więc nie trzeba śpiewać kołysanek. Przynajmniej przez jakiś czas.

Karuzele dla dzieci – rodzaje

Na rynku dostępne są naprawdę różne karuzele dla niemowląt. Producenci stale opracowują nowe modele i wprowadzają nowe warianty. Zdecydowana większość karuzeli ma wbudowane pozytywki, które grają jedną, dwie lub trzy spokojne melodie, będące doskonałym materiałem do usypiania dziecka. Subtelny ruch zabawki w połączeniu z kołysanką sprawi, że nasze dziecko bardzo szybko zaśnie.

Ciekawym typem karuzeli jest taka, która ma wbudowany specjalny projektor. Na ścianach i suficie wyświetlane są różne obrazy, które się poruszają. Zazwyczaj są to gwiazdy i księżyc, ale można też użyć innych kształtów. Te ruchome projekcje nie tylko uspokoją dziecko, ale także pozwolą mu zwalczyć strach przed ciemnością, gdy będzie trochę starsze. Zamiast zostawiać włączone światła, wystarczy uruchomić projektor.

Tradycyjne karuzele nad łożeczko to obracające się maskotki nad łóżeczkiem dziecka. Zazwyczaj można znaleźć te wykonane z tworzywa sztucznego lub materiału. Teoretycznie niewiele się różnią, ale plastik jest łatwiejszy do czyszczenia. Co ciekawe, stworzono nawet takie modele, które są sterowane za pomocą odpowiedniego pilota. Dzięki temu nie trzeba się martwić o zmianę funkcji karuzeli ani jej uruchamianie.