Przydatne akcesoria do karmienia dziecka

Karmienie jest bardzo ważne w prawidłowym rozwoju dziecka. Kiedy maluszek jest dobrze odżywiony to szybko i zdrowo rośnie. Jednak często bywa tak, że dzieci są niejadkami i nie chcą zjadać tego co mama dla nich pieszczotliwie przygotuje. Często winą jest nieodpowiednie otoczenie. Jednak odpowiedzialni projektanci zadbali o należyte wyposażenie dziecięcej zastawy i stworzyli zestaw naczyń, butelek, czy sztućców. A do odpowiedniej higieny, specjalne szczoteczki do czyszczenia butelek. Jednak bardzo ważne jest zwrócenie uwagi, by akcesoria do karmienia dzieci posiadały należytą jakość i były wykonane z bezpiecznych materiałów. W końcu to w nich podajemy dziecku jedzenie, które trafia do jego delikatnego układu trawiennego. Trzeba zatem dbać o to, by dziecięca zastawa była tworzona zgodnie z normami bezpieczeństwa z materiału bez żadnych szkodliwych substancji.

Dobór akcesoriów do karmienia dziecka jest również zależny od wieku i rozwoju.

Niemowlę potrzebuje jedynie butelki. Jednak w tej kategorii jest spore urozmaicenie. Rodzic ma do wyboru butelki niemowlęce wykonane z plastiku bądź z szkła. A kiedy dziecku dolega kolka na ratunek przychodzi specjalistyczna butelka antykolkowa.

Kiedy dziecko zaczyna jeść kleiki, czy inne papki rodzic będzie potrzebować już miseczki i specjalnie wyprofilowanej łyżeczki. Ciekawą alternatywą w tym rodzaju karmienia jest łyżeczka z zasobnikiem, do którego można wlać pokarm. Gdy maluch zaczyna ząbkować potrzebuje masażu dziąseł, do tego służą tradycyjne gryzaki, ale istnieją kreatywne gryzaki, które łączą karmienie z masażem to specjalne gryzaki do karmienia.

W kolejnym etapie rozwoju, dziecko zaczyna już samo jeść, aby ułatwić mu tą czynność powstały miseczki z przyssawkami, specjalnie wyprofilowane kubeczki i sztućce dostosowane do anatomii dziecka oraz sztućce wspomagające rozwój prawidłowego chwytu. Ponadto w każdym etapie karmienia niezbędny będzie również śliniaczek, który zapobiegnie wszelkim zabrudzeniom. Na spacerze świetnie sprawdzi się wielorazowa tubka na owocki lub pojemnik na przekąski z którego nic nie wypada, a także kubek niekapek i termosik na jedzenie.

W kategorii czyszczenia dostępne są finezyjne zestawy szczotek wraz z ociekaczami, które oprócz swojej funkcjonalności udekorują kuchnię.

Źródło: https://tamaja.pl/akcesoria-do-karmienia-dla-niemowlat