Szafa kartotekowa dobrym wyposażeniem pokoju

Gdzie gromadzić dokumenty?

Szafy kartotekowe to doskonałe rozwiązanie do biur i archiwów, gdzie ewidencja prowadzona jest w sposób alfabetyczny, numeryczny czy tym podobne. Specjalnie przygotowana konstrukcja szafy zapewnia efektywne i zorganizowane przechowywanie teczek z dokumentami, kart osobowych, teczek medycznych, skoroszytów.

Szafki tego typu, zazwyczaj, składają się z systemu kilku szuflad, w zależności od wielkości szafy, dostosowanych do skoroszytów zawieszanych,  występujących w kilku uniwersalnych rozmiarach, np. A4.

Szuflady na dokumenty firmowe

Każda szuflada mieści określoną ilość teczek, w zależności od długości, od kilkunastu do kilkudziesięciu. Szuflady szafy kartotekowej w większości przypadków wysuwają się do 70% głębokości, rzadko zdarza się, aby szuflada była wysuwana w całości, aczkolwiek producenci na wyraźne życzenie klientów mogą dopasować ten element.

Szafy kartotekowe zabezpieczone są zamkiem centralnym, który rygluje wszystkie szuflady równocześnie. Zapewnia to całkowite bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Wielkość szafy na dokumenty

Szafy wykonywane są z różnego typu materiałów, od drewna, poprzez płyty meblowe, tworzywa specjalistyczne,  na wykonaniach metalowych skończywszy. Szeroka gama kolorystyczna zapewnia możliwość dopasowania do każdego, nawet najbardziej designerskiego wnętrza.

Zastosowanie szafy kartotekowe mogą znaleźć również w gabinetach domowych. To wygodny element organizacji wewnętrznej dla wszystkich osób lubiących porządek i systematyczność, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich w zaciszu domowym.

Solidne szafy kartotekowe znajdziesz tutaj: www.szafy-sejfy.pl/category/szafy-kartotekowe