Dziecko a rozwód

Coraz częściej zdarza się także w Polsce, że rodziny rozpadają się, dochodzi do rozwodu, rodzice się rozchodzą a dziecko odczuwa to bardzo boleśnie. Dziecko w wieku do ok.15 – 16 lat jest istotą, która jeszcze dostatecznie nie przystosowała się do warunków życia w społeczeństwie i niestety nie jest w stanie poradzić sobie samo w takiej sytuacji.

Dziecko ukrywa uczucia

Dziecko w takiej sytuacji nie wie, co ma robić, w głowie głębią się myśli a ono samo ukrywa uczucia, które w niedalekiej przyszłości mogą negatywnie odbić się na jego psychice. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby dziecko miało oparcie w osobie bliskiej, w kogoś z rodziny lub w przyjacielu.

Rozmowa z dzieckiem o problemach

Ważna jest rozmowa o problemach, należy doprowadzić do rzetelnego wytłumaczeniu dziecku, co się stało i do tego by mogło wyrzucić z siebie te negatywne emocje, ból i żal. W takiej sytuacji zdarza się często, że rodzice nie są w stanie porozmawiać na temat rozwodu z dzieckiem, najpowszechniejszym wyjściem jest wtedy udanie się razem do psychologa rodzinnego lub dziecięcego, który pomoże przebrnąć przez ten kryzys.