Jak wykurzyć z domu myszy

Każdy, kto miał przyjemność lub raczej nieprzyjemność „walczyć” ze szczurami, wie, że ich wytępienie nie jest zadaniem łatwym. Jeśli się w naszym mieszkaniu czy też jakimś innym pomieszczeniu gospodarczym jak choćby spiżarnia się one zadomowią, musimy się sporo nasilić, aby je wyplenić. Oczywiście często w takiej sytuacji stosuje się trutki.

Skuteczne pozbycie się szczurów trutką

Jednakże te mogą okazać się zabójcze nie tylko dla szczurów, ale także zwierząt domowych. Lepiej wypada tutaj chyba pułapka na szczury. W Wielkopolsce tak jak i innych regionach Polski problemu z zakupem takich pułapek nie będzie. I dotyczy to tak tych większych na szczury, jak i mniejszych pułapek na myszy. Wielkopolska ma ich mnóstwo.

Pozbycie się nornic

Co jednak, jeśli nie musimy walczyć z gryzoniami w mieszkaniu, ale na zewnątrz? W ogrodach bardzo często spory problem stanowią niszczące nasze drzewka nornice. Pułapki na nornice w Wielkopolsce także są szeroko dostępne, choć jeśli nie chcemy sięgać po tak drastyczne środki, wcześniej możemy wspomóc się odstraszaczami, które często są jak najbardziej wystarczające. Jednakże odstraszacze tak przy nornicach, jak i kretach przede wszystkim sprawdzają się tam, gdzie szkodniki jeszcze się nie zadomowiły.

Jeśli jest inaczej lepsza będzie pułapka na krety. Wielkopolskie ogrody mieszkańców, którzy postawili na takie pułapki, na pewno szybko zostaną wyczyszczone z tych szkodników. Pozostanie już jedynie popracować nad swoim ogrodem i usunięciem źle wyglądających kopców. To jednak już zadanie o wiele prostsze aniżeli pozbycie się samych kretów.