Prawnik Wrocław – rozwód może być bezbolesny

Według ostatnich badań GUS rozpada się jedno na trzy zawarte małżeństwa a w dużych miastach rozpada się nawet co drugie małżeństwo. Rozwodzą się pary z długim stażem i tych jest więcej, ale również osoby kilka lat po ślubie dochodzą do wniosku, że nie jest im ze sobą po drodze. Fakty są bezlitosne a rozwód nie należy do przyjemnych doświadczeń.

Adwokat rozwody Wrocław – rozwiązanie problemów.

Pomimo tego, że w polskich sądach najczęściej orzekane są rozwody bez orzekania o winie, pozostałe przypadki to bitwa o wyrok z orzeczeniem o winie jednego z małżonków. Do tego dochodzi opieka nad dziećmi, alimenty i podział majątku. Podczas procesu należy udowodnić trwały rozkład pożycia małżeńskiego. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc prawnika.

Myśląc ”prawnik rozwody Wrocław” spodziewamy się przede wszystkim rzetelności i wiedzy. Doświadczony specjalista w tej dziedzinie poprowadzi sprawę, aby skutecznie dowieść, że w tym konkretnym przypadku nie ma szans na naprawę więzi i powrót małżonków. W przypadku skomplikowanych spraw, jak udowodnienie winy, konieczne jest skorzystanie z pomocy adwokata, choćby z punktu widzenia alimentów dla byłego małżonka. W konsekwencji osoba, która zostanie uznana za winą rozkładowi małżeństwa będzie zobowiązana je płacić w przypadku, gdyż drugi z eksmałżonków pozostanie bez środków do życia.

Ustanowienie opieki nad dziećmi to kolejny punkt rozwodowej batalii. Dzisiaj biegli w sądzie uznają kto jest bardziej zaangażowanym rodzicem. Dobry adwokat Wrocław pomoże odpowiednio się do tego przygotować. Należy także pamiętać, że przed rozprawą w sądzie prawnik może wystąpić w roli mediatora i spróbować pogodzić zwaśnionych małżonków. Jeśli mimo to nie dojdzie do zgody, w sądzie sprawy potoczą się zdecydowanie szybciej.

Wsparcie prawnika w procesie rozwodowym.

Społeczeństwo się zmieniło. Jesteśmy coraz bardziej świadomi własnych potrzeb, coraz mniej zależni od drugiej osoby. Rośnie także społeczna aprobata dla rozwodów. Nie chcemy tkwić w nieudanej relacji i decydujemy się na formalnie zakończenie małżeństwa. Doświadczony prawnik rozwodowy we Wrocławiu sprawi, że uda się przez cały proces sądowy przejść w miarę bezboleśnie, a na pewno jest dużym wsparciem psychicznym.

Prawnik rozwody Wrocław – dowiedz się więcej: kancelariagmerek.pl/prawnik-rozwod-adwokat-rozwody-wroclaw