Farby do włosów i ich rodzaje

Każda osoba, która chce zmienić kolor swoich włosów sięga po specjalistyczne produkty. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać, wpływa na wybór farby. Na rynku sprzedażowym możemy znaleźć poniższe kategorie farb do włosów. Poznaj podstawowe ich rodzaje.

Zmywalne farby do włosów

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj farby, która nadaje kolor, często są to ciekawe barwy takie jak np. zieleń, niebieski czy czerwony, jednak trwałość produktu utrzymuje się do kolejnego mycia włosów. W ofertach producentów możemy znaleźć spraye, maski, tzw. szamponetki.

Tego rodzaje farby pozwalają na eksperymentowanie z kolorem włosów bez większych konsekwencji, ponieważ efekt utrzymuje się krótko, oraz nie trzeba przefarbować włosów bo wyborze nieodpowiedniego koloru.

Koloryzacja demi-permanentna

W tej gamie farb znajdziemy produkty, które utrzymują się o wiele dłużej niż zmywalne farby do włosów, jednak efekt utrzymuje się najczęściej do około 26 myć. Tego typu produkty nie wnikają całkowicie w głąb budulca włosa, ponieważ nie posiadają one amoniaku.

Co za tym idzie z czasem kolor blednie, traci swoją trwałość, aż do całkowitej utraty ów koloru. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą trwale zmienić koloru włosów, bądź stosują tego typu farby między koloryzacjami permanentnymi farbami, aby ożywić ówczesny kolor włosów.

Trwała koloryzacja

Są to rodzaje farb, po które sięgają osoby chcące utrzymać efekt jak najdłużej. Również osoby, u których zaczynają się pojawiać pierwsze siwe włosy korzystają z farb permanentnych, ponieważ dają one 100% pewność pokrycia srebrnych kosmyków kolorem, na jaki zdecydowały się osoby przy wyborze danej farby.

Efekt ten jest otrzymywany dzięki amoniakowi, który znajduje się w tym rodzaju farbach. Bogata oferta farb do włosów pozwala na wybór odpowiedniego rodzaju pod względem kolorystycznym jak również pod względem trwałości utrzymania efektu.

Profesjonalne farby do włosów oraz produkty do koloryzacji znajdziesz w drogerii internetowej: https://trena.pl/185-koloryzacja