Jak bezboleśnie przechodzić menopazuę ? Problemy kobiece

Co to jest menopauza?

Menopauza to moment ostatecznego wygaśnięcia czynności rozrodczych kobiety. Umownie przyjmuje się, że może się ona rozpocząć pomiędzy 40 a 58 rokiem życia, ale wszystko zależy od uwarunkowań genetycznych i czynników zewnętrznych, które indywidualnie oddziałują na kobiecy organizm. Menopauza jest poprzedzona klimakterium, a więc okresem przekwitania, który może trwać nawet 10 lat.

Za moment menopauzy uznaje się czas, kiedy przez 12 miesięcy nie pojawiła się żadna menstruacja. Wówczas kobieta staje się bezpłodna. W czasie menopauzy zmniejszeniu ulega produkcja estrogenu i progesteronu.

Pierwszy z wymienionych hormonów jest odpowiedzialny nie tylko za stan fizyczny organizmu kobiety ale bardzo silnie wpływa na jej psychikę, dlatego też okres związany z przekwitaniem jest bardzo nieprzyjemnym czasem zmian w życiu kobiety.

Jakie są objawy menopauzy?

Objawy i dolegliwości w większości przypadków wyglądają tak samo. Duszności, uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zmęczenie, bezsenność, uczucie niepokoju oraz  zmiany nastrojów to najczęstsze z objawów menopauzy. W większości przypadków kobiet objawy te słabną, istnieje jednak grupa kobiet, u których dyskomfort może trwać jeszcze wiele lat po zakończeniu menopauzy.

Jak leczyć menopauzę?

Na szczęście dostępne na rynku są środki ułatwiające przejście przez ten czas możliwie łagodnie. Leki na menopauzę to przede wszystkim hormony, które przeciwdziałają powstawaniu nieodwracalnych zmian spowodowanych niedoborem estrogenów.

Terapia hormonalna musi być kontrolowana przez lekarza, jednak można sięgnąć także po środki ogólnodostępne takie jak Climea Forte, Menopauzin Forte, Duo-Fem, które dzięki kompleksowemu połączeniu składników łagodzi uciążliwe objawy menopauzy.