Usuwanie rumienia na twarzy – gdzie w Krakowie?

Rumień jest podrażnieniem skóry, które cechuje się zaczerwienieniem spowodowanym zwiększonym dopływem krwi do naczyń krwionośnych. Zaburzenia mogą mieć charakter obwodowy lub rozlany i charakteryzować się różną lokalizacją. Występowanie objawów rumienia może być związane z różnymi przyczynami, które mogą być fizyczne, chemiczne, zakaźne, patologiczne i alergiczne. Do najczęstszych należą oparzenia słoneczne spowodowane niewłaściwą ekspozycją skóry na słońcu.

Usuwanie rumienia za pomocą lasera

Laserowe usuwanie rumieni jest zabiegiem, któremu mogą poddać się wszyscy dorośli i nie wymaga on znieczulenia, a o przeprowadzeniu zabiegu decyduje dermatolog. Mogą jednak pojawić się pewne przeciwwskazania, takie jak niektóre choroby skóry, ciąża, zagrożenie padaczką, proces karmienia piersią lub aplikowanie określonych leków lub ziół.

Aby uniknąć skutków ubocznych podczas zabiegu laserowego usuwania rumieni związanych z nadmiernie agresywnym leczeniem całej skóry twarzy, opracowano zaawansowane skanery, które pozwalają na uzyskanie „mikropunktów”, leczenia poprzez pozostawienie odstępów zdrowej skóry pomiędzy poszczególnymi punktami oraz poprzez zwiększenie energii impulsu. Celem zabiegu jest stworzenie gęstej sieci mikropłytek, co skutkuje reakcją gojenia (technika „pro-healing”), a tym samym powstanie wokół nich fibroblasty i kolagenu.

Działanie lasera wykorzystywanego do usuwania rumienia na twarzy

Działanie lasera, który wykorzystuje się do usuwania rumienia na twarzy polega na emitowaniu skoncentrowanego, pulsacyjnego światła, kierowanego wprost na komórki twarzy, gdzie znajduje się czerwony barwnik odpowiedzialny za powstawanie rumienia. W rezultacie następuje przywrócenie naturalnego koloru skóry i powstanie jej zdrowej tonacji.

Należy podkreślić, że zabieg laserowego usuwania rumieni nie jest bolesny, a jego czas trwania jest uzależniony od wielkości obszaru, na którym jest wykonywany zabieg. Obecnie do zabiegów usuwania rumienia na twarzy stosuje się nowatorską technologię lasera ND YAG, którego działanie cechuje się wyjątkowo krótkim czasem oddziaływania impulsów promieniowania laserowego. Ten przełomowy technologicznie laser wykorzystuje zasadę rozdzielania ciepła i fenomen selektywnej fototermolizy, co gwarantuje skuteczne usuwanie rumienia na twarzy.

Sprawdź co oferuje klinika z miasta Kraków: https://leaclinic.pl/opis-uslug/